Auto skrāpējumu likvidēšana

Automašīnas lietošanas laikā virsbūvei bieži vien rodas virspusēji, vidēji un dziļi skrāpējumi. Auto skrāpējumu likvidēšana var palīdzēt šajā jautājumā.

Auto virsbūve ir aizsargāta ar gruntskrāsu, krāsu un laku. Virspusējās švīkas parasti rodas no nekvalitatīvas auto mazgāšanas, automātiskajām automazgātuvēm, kurās izmanto rotējošās birstes, kā arī no kontakta ar krūmiem, koku zariem utt. Vidēji dziļi skrāpējumi rodas no nobrāzumiem, novietojot automašīnu stāvvietā, kā arī viegla kontakta ar citu transporta līdzekļa durvīm, bamperiem utml.

Virspusējos un vidēji dziļos skrāpējumus parasti var izpulēt, lietojot pulēšanas mašīnīti un pulēšanas pastas, taču dziļos skrāpējumus, kuri ir dziļāk par grunts krāsu, nav iespējams izpulēt. Šie lakas un krāsas defekti ir bīstami auto virsbūvei, jo šajās vietās metāls ir atklāts tādu faktoru kā ūdens, sāls, reaģentu, dažādas ķīmijas iedarbībai. Lai šajās vietās neveidotos korozija, ir jāveic auto skrāpējumu likvidēšana.

Auto skrāpējumu likvidēšanu var veikt divos veidos. Pirmais veids ir detaļas pārkrāsošana pilnībā vai daļēji. Otrais veids ir bojātā sektora pulēšana. Ja skrāpējums nepazūd pilnībā, ir iespējams veikt skrāpējuma lokālo piekrāsošanu. Lai to veiktu, ir nepieciešams zināt automašīnas krāsas kodu, kurš parasti atrodas automašīnas servisa grāmatiņā vai rakstīts uz uzlīmes, kas atrodas automašīnas bagāžas nodalījumā, durvju ailē vai cimdu nodalījumā. Auto piekrāsotais sektors būs pamanāms. Virs piekrāsotā sektora tiek uzklāta arī laka. Ir jāatceras, ka piekrāsotajam sektoram ir jābūt nelielam. Jo lielāks būs sektors, jo lielāka un pamanāmāka būs atšķirība. Piekrāsošana notiek ar speciāli tam paredzētu otiņu. Auto servisos un veikalos nopērkamie krāsu zīmuļi ir ar salīdzinoši lielu otiņu un rupjiem sariem, un kvalitatīvi veikt piekrāsošanu ir grūti.

Auto skrāpējumu likvidēšanai un piekrāsošanai ir ne tikai estētisks mērķis, bet arī virsbūves kalpošanas ilguma paildzināšana.