3 lietas, ko iespējams nezinājāt par smiltīm

Šoreiz vēlamies Jums pastāstīt par ļoti elementāru lietu, ko Jums ir ieteicams atcerēties un ņemt vērā lietojot automašīnu.

Šis raksts ir balstīts arī uz mūsu darbības profesionālo pieredzi un ir veltīts smiltīm. Kādēļ smiltīm? Tādēļ, ka smiltis ir visapkārt un to ietekme uz auto kopšanu ir ļoti liela.

1) Smiltis un virsbūve

Viena no lietām, kas visvairāk skrāpē auto krāsojuma laku ir smiltis. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ klienti izvēlas pakalpojumu –  auto pulēšana. Ņemot vērā smilšu fizikālās un cietības iezīmes, smiltis vienmēr izrādās spēcīgākas par laku, un tieši tādēļ mēs kategoriski Jums neiesakām:
1) mazgāt automašīnu automātiskajās automazgātuvēs, kur izmanto rotējošās birstes, jo šajās automazgātuvēs auto netiek pienācīgi noskalots no dubļiem un smiltīm, birstes var būt netīras, sari ir cieti un tie bojā auto krāsojumu.
2) neslaucīt mašīnu pēc Wash un Drive automazgātuvēm, kurās Jūs pats nomazgājiet vai noskalojiet automašīnu, jo šajās automazgātuvēs nav iespējams veikt kvalitatīvu auto mazgāšanu, kā rezultātā uz virsbūves paliek smiltis un netīrumi, kurus noslaukot ar mikrošķiedras dvieli – virsbūve tiks saskrāpēta un Jums būs jāveic auto pulēšana.

2) Smiltis un auto interjers

Tieši tāds pats iedarbības efekts ir nonākot smiltīm auto interjerā.
Ja smiltis netiek laicīgi izsūktas no auto interjera un veikta salona ķīmiskā tīrīšana, tās:
– skrāpē auto salona krēslus, ja krēsli ir ādas – rodas krāsas noberzumi, lokālie ādas defekti. Ja šos defektus nenovērš un smiltis ilgtermiņā neizsūc laicīgi, var nākties veikt arī krēslu lokālo remontu.
– smiltis nokļūst ļoti dziļi grīdas paklājos un grīdas apšuvumā un to izsūkšana paliek problemātiska un ilgstoša, jo ir jāpielieto gan birstes, gan putekļusūcējs, gan Tornadors, gan augstspiediena ūdens mazgātājs izņemamo grīdas paklāju mazgāšanai, kā arī jāpielieto jaunas metodes.
– smiltis skrāpē un bojā arī plastmasas paneļus, instrumentu paneļus, LCD ekrānus, utt

3) Smiltis un auto stiklojums

Mēs piedāvājam arī auto stiklojuma pulēšanu. Lai pulēt auto stiklus nepieciešamas speciālās pulēšanas ripas un pulēšanas pastas. Pats pulēšanas process ir ļoti laikietilpīgs un smags, jo stikls pēc savas būtības ir ļoti ciets materiāls un lai izpulētu logu slotiņu atstātās pēdas, kas parasti rodas dēl nolietojuma, vai dēļ nokļuvušām smiltīm uz tām, nākas ieguldīt ļoti daudz laika un izmaksu ziņā var pietuvoties stikla nomaiņas cenai.

Šobrīd, kad esam izrunājuši smilšu iedarbību uz auto virsbūvi un interjeru, vēlamies atgādināt, par tik vienkāršu lietu, kā auto apkope.

Viss sarežģītais ir elementārs, ja Jūs atradīsiet 20-30 minūtes laika nedēļā iztīrīt Jūsu auto no smiltīm un putekļiem, Jūs saglabāsiet sava auto mūžu ilgāk un šis kritiskais brīdis, kad auto ir ļoti netīrs un steidzami jāveic salona ķīmiskā tīrīšana nepienāks tik negaidīti. Iesakām Jums veikt arī regulāru auto mazgāšanu, auto pulēšanu, lai rudens ziemas periodā švīkās nekrātos netīrumi un dubļi, veikt automašīnas vaskošanu, vai uzklāt keramisko pārklājumu. Par auto virsbūves sagatavošanu rudens/ziemas periodam mēs runāsim citā ierakstā.

Auto pulēšana, salona ķīmiskā tīrīšana
Auto pulēšana, salona ķīmiskā tīrīšana

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *