Kā nedrīkst veikt Salona ķīmisko tīrīšanu

Ņemot vērā mūsu klientu pieredzi, daudzos stāstus un auto kopšanas sfēras īpatnības, vēlamies pastāstīt par svarīgām lietām, ko nekad nedrīkst darīt veicot automašīnas salona ķīmisko tīrīšanu.

Nelietot putekļusūcēju instrumentu paneļa tīrīšanai. Putekļusūcēji ir dažādi un sūkšanas jauda arī ir atšķirīga, bet tā ir pietiekoša, lai norautu un iesūktu instrumenta paneļu pogas un slēdžus.

Nesmidzināt ūdeni vai tīrīšanas līdzekli uz instrumentu paneļa, zem instrumentu paneļa, uz atklātiem kontaktiem, pogām, ligzdām, utt. Tā nedrīkst darīt, jo šķidruma nonākšana var radīt īssavienojumu un noteiktais bloks vai iekārta pārstās darboties.

Nekādā gadījumā nebraukt un neatstāt savu auto salonu tīrīt apšaubāmas kvalitātes uzņēmumiem, kas sola iztīrīt salonu ātri un lēti. Salona tīrīšanai tiek izmantoti zemas kvalitātes tīrīšanas līdzekļi, netīras lupatas un ļoti agresīva ķīmija jeb tā saucamie priekš mazgātāji, kas domāti dzinēju mazgāšanai un auto virsbūves mazgāšanai. Šādu priekš mazgātāju nokļūšana salonā var neatgriezeniski sabojāt auto interjeru.

Bieži vien automazgātuvēs piedāva arī veikt salona ķīmisko tīrīšanu. Ļoti bieži ir novērots, ka uzņēmuma darbinieki ir zemi kvalificēti un nesaprot, ko dara. Auto salons tiek brutāli pieliets ar ūdeni un putām un viss šīs ūdens tiek izsmērēts pa visu grīdu un sēdekļiem, kā rezultātā auto salonu nav iespējams izžāvēt, tas sāk pelēt, bet auto elektronikai var tikt nodarīti nopietni bojājumi un Jūs auto vairs nespēsiet iedarbināt vai automašīna darbosies ar kļūdām.

Nedrīkst lietot asus priekšmetus salona tīrīšanā – asas birstes, metāla izstrādājumus, utt. Auto salona interjera plastmasas un vinila apdares, sēdekļu audums un āda ir ļoti mīksta un saskaroties ar cietāku priekšmetu, salona detaļas var tikt sabojātas.

Stiklu tīrīšanai ir jāpiešķir ļoti liela nozīme, jo tīri stikli ir tieša mērā saistīti ar satiksmes drošību un redzamību. Automazgātuvēs bieži vien notīra stiklus ar papīra dvieļiem, kas atstāj papīra putekļus, uz stikla paliek nosēdumi un tiek iegūts rezultāts, kas ir sliktāks, nekā bija.

Grīdas un paklājiņu tīrīšana no smiltīm – lai pienācīgi iztīritu grīdu un paklājiņus no smiltīm ir nepieciešams vairākas stundas darba. Ir jāpielieto lielas jaudas putekļsūcējs, Tornador instruments, kas darbojas ar gaisa kompresora palīdzību, kā arī dažādas birstes, un citi palīglīdzekļi. Automazgātuvēs parasti tikai izklapē paklājiņus no smiltīm, bet tās paliek paklājiņu dziļākajos slāņos. Paklājiņus arī nepieciešams mazgāt ar speciāli tam paredzētu ķīmiju un pēc tam žāvēt.

Ādas salonu drīkst tīrīt tikai ar tiem piemērotām ķīmijām un birstēm. Nedrīkst veikt ādas salona ķīmisko tīrīšanu ar tam nepiemērotām birstēm, kas ir raupjas, asas un ar zemas kvalitātes sariem. Ja ādas salons tiks tīrīts ar tādām birstēm un tiks slaucīts ar zemas kvalitātes mikro šķiedras dvieļiem, tas var sabojāt ādas krēslus neatgriezeniski.

Auto konsoles un instrumentu paneļu tīrīšana un apstrāde var tikt veikta tikai ar tam paredzētiem līdzekļiem, un nekādā gadījumā nevar tīrīt plastmasas paneļus ar lētiem kopšanas līdzekļiem, ko tirgo lielveikalos. Tie padara auto plastmasas paneļus slīdīgus, spīdīgus, lipīgus. Pie virsmas lips klāt putekļi, auto panelis būs lipīgs uz tausti, tas spīdēs, kas ļoti būtiski apdraud satiksmes drošību braucot diennakts tumšajā laikā. Auto plastmasas paneļiem un ādas krēsliem jābūt matētiem vai pusmatētiem.

Svarīgi atcerēties, ka veicot salona ķīmisko tīrīšanu ir jāiztīra arī katra poga, slēdzis, pārslēdzējs, katra kabatiņa, nodalījums, kafijas krūzes turētājs, ventilācijas lūkas, durvju rokturi un paneļi. Ja tas netiek izdarīts – Jums ir veikta nekvalitatīva salona tīrīšana.

Ir obligāti jāiztīra, cik iespējams arī drošības jostas. Drošības jostu tīrīšana palīdz arī gadījumos, ja tās pārstājušas ievilkties, vai dara to lēni.

Ir jāatceras arī par griestu tīrīšanu. Atkarībā no auto modeļa, izlaiduma gada un modeļa, katra auto griesti ir atšķirīgā stāvoklī. Auto griestu tīrīšana ir jāveic ļoti uzmanīgi, pielietojot minimāla maz šķidruma. Nedrīkst tīrīt auto griestus ar slapjo putekļsūcēju.

Ir svarīgi atcerēties par auto salona žāvēšanu pēc ķīmiskās tīrīšanas. Uzņēmumi un automazgātuves, kuras prasa papildus maksu par auto salona žāvēšanu, rīkojas negodprātīgi. Ja Jūs esiet atbraucis uz salona ķīmisko tīrīšanu un Jūsu auto nepieciešams iztīrīt auto salonu, tad šis pakalpojums ir jāsniedz pilnībā. Auto salona žāvēšana aizņem vairākas stundas, īpaša vērība jāpievērš auduma salona žāvēšanai. Ir jāpārliecinās, vai sēdekļi ir pilnībā sausi.

Pārbaudiet arī bagāžas nodalījumu, vai tas ir pilnībā iztīrīts. Bagāžas nodalījumā atrodas dažādas kastītes un nodalījumi, kurus arī ir jāiztīra. Jāiztīra ir arī rezerves riteņa nodalījums, ja to ir iespējams izdarīt un tajā, piemēram neatrodas gāzes balons. Tīrot auto salonu ir jāpievērš uzmanību visām auto detaļām. Tikai tad, kad katra detaļa auto salonā būs tīra, varēs apgalvot, ka auto salona ķīmiskā tīrīšana ir veikta kvalitatīvi.

Salona ķīmiskās tīrīšanas piedāvājums apskatāms šeit.

Auto salona ķīmiskā tīrīšana caroscar.lv
Auto salona ķīmiskā tīrīšana caroscar.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *