Auto sagatavošana ziemai

Lai Jūs justos droši Jūsu automašīnā ziemas sezonā, ir svarīgi parūpēties par auto vizuālo un tehnisko stāvokli. Ir jāveltī noteikts laiks, lai pārbaudītu svarīgākos auto mezglus un kopējo stāvokli.

Šoreiz vēlamies izšķirt vizuālo stāvokli un tehnisko.

Tehniskais stāvoklis nosaka sekojošas lietas, kuras ir nepieciešams pārbaudīt.

1) Ziemas riepas vai vissezonas riepas, ar protektora dziļumu vismaz 4 mm. Mēs iesakām iegādāties jaunas riepas, ja protektora atlikums ir jau zem 6 mm. Ziemas laikā der atcerēties par to, ka bremzēšanas ceļš būtiski pieaug salīdzinot ar vasaras periodu.

2) Akumulatora uzlādi un stāvoklis. Pirms ziemas ir jāuzlādē auto akumulators vai jāiegādājas jauns, ja Jūsu automašīna sāk grūtāk iedarbināties un Jūs neesiet pārliecināts, vai Jūs no rīta to spēsiet iedarbināt, kad ārā būs -20c. Temperatūra.
3) Ziemā ir jāatceras arī par kvēlsveču darbību priekš automašīnām ar dīzeļa dzinēju. Ja tās ir sākušas slikti sildīt, pastāv ļoti liels risks, ka auto iedarbināt no rīta nevarēs.

4) Tāpat ir jāatceras, ka ielietās degvielas apjoms nedrīkst būt minimāls, bākā jābūt pilnai vismaz uz pusi. Ja Jūs brauciet ar dīzeļdzinēja automašīnu, tad ir svarīgi lietot ziemas dīzeļdegvielu.

5) Pārliecinieties vai ir nomainīti degvielas, gaisa un salona filtri

6) Pārliecinieties, vai ir ieliets ziemas logu mazgāšanas šķidrums

7) Veiciet blīvgumiju apstrādi ar aizsargājošu sastāvu, kas neļauj piesalt durvīm, kā arī nodrošinās to, ka blīvgumijas neplaisās.

8) Pārliecināties, ka auto salonā nav mitrums, kas var sākt pelēt, vislabāk ir veikt salona ķīmisko tīrīšanu. Salona tīrīšanas laikā obligāti jāiztīra arī krēsli. Ja Jūsu automašīnai ir ādas krēsli, tie ir noteikti jāiztīra un jāapstrādā ar aizsargājošu kondicionieri, kas mīkstinās ādu un pasargās no plaisāšanas aukstā laikā.

9) Ja Jūsu lukturi slikti spīd, ir oksidējušies vai nodzeltējuši, ir jāveic lukturu pulēšana. Lukturu pulēšana uzlabos redzamību tumšā laikā, lietus, miglas un sniegputeņa laikā. Pēc lukturu pulēšanas tos ir nepieciešams aizsargāt keramisko pārklājumu vai laku.

10) Lai auto virsbūve būtu pasargāts no sniega, ūdens un sāls un netīrumiem ir ieteicams veikt auto virsbūves attīrīšanu, pulēšanu un vaska, sealanta, vai keramiskā pārklājuma uzklāšanu. Auto ziemas periodā paliek it sevišķi paliek netīrs, ja nav virsbūve nav pulēta. Tas izskaidrojams ar to, ka virsbūves lakas pārklājums ir pārklāts ar dažāda lieluma un dziļuma švīkām, kurās uzkrājas un pielīp netīrumi. Līdzena un nopulēta auto virsma labāk atraida ūdeni, automašīna būs mazāk pakļauta korozijas riskam. Ja tiek veikta auto vaskošana, tad pirms procesa sākuma auto virsbūve jāattīra ar speciālu mālu (claybar) un jāveic bituma un rūsas daļiņu noņemšana ar speciāli tam paredzētu ķīmiju. Veicot profesionālu auto pulēšanu tiek iegūts ne tikai vizuālais un estētiskais ieguvums, bet arī praktiskais.

11) Lai auto stikli neaizsaltu un tos vieglāk būtu iespējams notīrīt, ieteicams veikt stiklu apstrādi ar līdzekli, kas atgrūž ūdeni. Pirms stiklus apstrādes, tie ir jāattīra ar speciāli tam paredzētu pastu.

Auto sagatavošana ziemai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *